لاویج

  • نویسنده : مدیر سایت
  • انتشار : 24-آبان-1397
  • ﺩﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪﯼ : لاویج
 لاویج

لاویج

لاویج دهستانی پای کوهی در میان سلسسه جبال البرز می باشد بطوریکه دور تا دور آن را کوه هایی پوشیده از درخت فرا گرفته است که در هر چهار فصل هنر خلقت به نمایش گذاشته می شود. در بهار و تابستان سرسبزی وصف نشدی خلق و در پاییز قدم زدن عاشقانه ی طبیعت با انسان به نمایش گذاشته می شود و زمستان پوشیده از برف سپید دوست داشتنی می باشد.

دهستان لاویج یکی از دهستان های شهر چمستان از توابع شهرستان نور  می باشد که به بهشت مازندران یا نگین مازندران نیز شهرت یافته است و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله آبگرم های لاویج ، جنگل های تفریحی ،آثار دیدنی و... می باشد و همین امر موجب گشته است که سالانه هزاران هزار گردشگر لاویج را بهترین مکان برای سفر تفریحیشان انتخاب کنند.

روستاهای لاویج

لاویج در تقسیمات کشوری دارای 15 روستا به نام های کیاکلا ، ملاکلا، ملامحله، خطیب‌کلا، سادات ‌محله، رئیس‌کلا ، کرچی ، بهبنک ، دیزن‌کلا ،اَغوزکِتی، خورتاب رودبار، چال سره ، میچکاخنی، ایزوا و میرخمند می باشد.

روستای لاویج تنگه که ظاهرا در این تقسیمات وجود ندارد از روستاهای قدیمی لاویج محسوب می شود که بدلیل موقعیت جغرافیایی اش سال هاست خالی از سکنه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله روستاهای لاویج مراجعه نمایید

موقعیت جغرافیایی لاویج

لاویج در ارتفاع متوسط 740 متری از سطح دریا و در 18 کیلومتری جنوب شهر چمستان قرار دارد و مساحت زمین های مزروعی و مسکونی آن حدود 850 هکتار می باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی جاذبه های گردشگری و محصولات محلی لاویج و آشنایی بهتر با لاویج به بخش های مربوطه مراجعه نمایید.


ﺩﯾﺪﮔﺎﻩ ﻫﺎ

دیدگاهی ثبت نشده است.

ﻣﻘﺎﻻﺕ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩﯼ

Card image cap

قدمت لاویج

نویسنده : مدیر سایت 05-آذر-1397

قدمت لاویج پیش از کشف اتفاقی استوانه لاویج بر اساس گورهای گبری فراوانی که در منطقه وجود دارد و اشیای کشف شده به نقل از گفته های مردمی حداقل به دوران ساسانیان می رسید. ادامه مطلب

Card image cap

لاویج کجاست

نویسنده : مدیر سایت 26-آبان-1397

لاویج کجاست؟ لابد شما هم می‌خواهید از این دهستان زیبا دیدن نمایید و بدانید مسیر لاویج کجاست. این مقاله راهنماییست برای رسیدن به دهستان لاویج. ادامه مطلب

Card image cap

لاویج

نویسنده : مدیر سایت 24-آبان-1397

لاویج دهستانی پای کوهی زیبا در میان سلسسه جبال البرز می باشد بطوریکه دورتادور آن را کوه هایی پوشیده از درخت فراگرفته است و دارای 15 روستا می باشد ادامه مطلب

Card image cap

روستاهای لاویج

نویسنده : مدیر سایت 05-آذر-1397

روستاهای لاویج را می توان به دو بخش روستاهای ییلاقی و روستاهای مرکزی تقسیم نمود بطوری که 9 روستای آن در مرکز و 5 روستای آن ییلاقی می باشند ادامه مطلب